lalki dla dziewczynek
Wpływ lalek na rozwój dziecka

Wpływ lalek na rozwój dziecka

Półki sklepowe uginają się od niezliczonej ilości lalek. Do wyboru mamy lalki materiałowe – idealne dla małych dziewczynek. Lalki z wyglądu przypominające niemowlęta lub dorosłe kobiety, a także lalki nawiązujące do postaci ze znanych bajek. Zabawa lalkami przynosi dzieciom ogromną radość. Ma ona również znaczący wpływ na ich rozwój.

Zabawa lalkami rozwija ich umiejętności społeczne

Zabawa lalkami uczy dzieci życia w społeczeństwie. Małe dzieci często naśladują to, co widzą. W tym wieku najwięcej czasu spędzają z rodzicami. Dlatego to właśnie ich naśladują w trakcie zabawy. Z tego względu dobrym pomysłem jest podarowanie im lalki wyglądającej jak niemowlę. Najlepiej z akcesoriami takimi jak butelka, czy smoczek, które jednoznacznie kojarzą się z opieką nad nim. Zabawa lalkami pozwala małym dziewczynkom rozwijać takie umiejętności jak opiekuńczość. Rozwija w nich takie cechy, jak empatia, współczucie, troska. Cechy te w przyszłości ułatwią im nawiązywanie, a także utrzymanie nowych relacji. Dzięki umiejętnościom współodczuwania i rozumienia drugiej osoby staną się osobami o dobrze rozwiniętej inteligencji emocjonalnej.

Zabawa lalkami wpływa na rozwój kreatywności i wyobraźni

Niezwykle popularne Lalki dla dziewczynek – domek znacząco wspomagają rozwój kreatywności. Bogato rozwinięta kreatywność to bardzo pożądana cecha, która może mieć znaczący wpływ na życie dziecka w przyszłości. Poprzez zabawę lalkami dziewczynki rozwijają swoją wyobraźnię. Przy ich pomocy wcielają się w różne role, odgrywają scenki i Tworzą niesamowite scenariusze. Różne modele lalek, a także akcesoria dołączone do zestawów są w tym bardzo pomocne. Kiedy Twoje dziecko wymyśla sceny i odgrywa różne role, jego wyobraźnia działa na najwyższych obrotach. Pamiętajmy, aby nie ograniczać kreatywności dziecka w tych zabawach. Doskonale rozwinięta kreatywność pozytywnie wpłynie na ich edukację szkolną.

Lalka jako element regulujący emocje

Małe dzieci nie wiedzą co to emocje, nie potrafią ich rozróżniać, a także nie wiedzą jak sobie z nimi radzić. Obecnie duży nacisk kładzie się na edukację emocjonalną. Zadanie to spoczywa na rodzicach. Ich rolą jest również nauka, jak we właściwy sposób te emocja wyrażać. Lalki mogą okazać się w tym pomocne. Często przy pomocy odgrywanych ról w trakcie zabawy lalkami dzieci wyrażają swoje emocje.